بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > فیلم نگار > پرتگاه
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
پرتگاه
پرتگاه

فیلمشناسی پرتگاه :

پرتگاه

پرتگاه

پرتگاه
کارگردان:     بهرام ری‌پور
تهیه‌کننده:      فؤاد نور - سیروس تسلیمی - کامران دانش‌جم
نویسنده:       محمود حسنی
بازیگران:     امیر صادقیان
جهانبخش سلطانی
کامران باختر
امین حیایی
شهرزاد طریقت
منوچهر حامدی
زهره صفوی
جعفر بزرگی
علی رجبی
داوود جلالی
موسیقی:       سعید شهرام
فیلم‌برداری:   علیرضا زرین‌دست
تدوین:         روح‌الله امامی
گونه:           اجتماعی، حادثه‌ای
مدت زمان:    ۷۹ دقیقه
کشور:          ایران
زبان:           فارسی

فیلم پرتگاه به کارگردانی بهرام ری‌پور و نویسندگی محمود حسنی و تهیه‌کنندگی فؤاد نور ٬ سیروس تسلیمی و کامران دانش‌جم ساخته سال ۱۳۷۲ است. این فیلم در آبان ۱۳۷۳ بر روی پرده سینما رفت.

خلاصه فیلم:
پليس اسماعيل را جلو يك تالار عروسي دستگير و بازپرس او را وادار مي كند كه گذشته اش را مرور كند: روزي اسماعيل با دوستش فريبرز، كه جواني بزهكار است، با الهه روبرو و به تدريج به او علاقه مند مي شود. اسماعيل كه قادر نيست پول توجيبي خود را از پدر بگيرد با فريبرز به سرقت پخش صوت اتومبيل ها مبادرت مي كند. روزي موقع سرقت پخش صوت يك اتومبيل عروس مردي به نام سيامك سوار اتومبيل مي شود و آن را به سرقت مي برد. سيامك فريبرز را كه در تعقيب او است مجروح و اسماعيل را به همكاري دعوت مي كند. اسماعيل كه دريافته اتومبيل براي عروسي الهه آماده شده، در لحظه اي كه سيامك او را ترك كرده تصميم مي گيرد اتومبيل را به جاي اولش بازگرداند. او با اتومبيل مي گريزد، اما در راه با مجروحي تصادفي مواجه مي شود كه راننده ي اتومبيل تصادف كرده از اسماعيل مي خواهد او را به بيمارستان برساند. پس از رسيدن به بيمارستان راننده مي گريزد و اسماعيل با يك مرده تنها مي ماند. اسماعيل بار ديگر سراغ سيامك مي رود. سيامك او را به گاراژ اتومبيل هاي مسروقه مي برد. اسماعيل به سيامك حمله مي كند و با ضربات ميله اي آهني او را از پا در مي آورد. اسماعيل سوار بر اتومبيل به جلو تالار عروسي مي رود و توسط پليس دستگير مي شود. بازپرس پدر اسماعيل را مي خواهد و شخصيت سيامك را كه به تازگي از خارج براي اسماعيل نامه و عكس فرستاده زاده ي توهم او مي داند. اسماعيل زنداني مي شود، اما به دليل عدم سوء سابقه پس از مدتي از زندان آزاد مي شود و به همراه پدرش به خانه بازمي گردد.

جشنواره‌ها:
فیلم پرتگاه در دوازهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۲) حضور داشته‌است.

همچنین این فیلم در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۳) در سه بخش پوستر (اعلان دیواری)٬ بهترین عکاسی و نمونه فیلم (آنونس) شرکت کرده‌است.

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان