بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > بازیگران > بازیگران مرد > احمد ایراندوست
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
احمد ایراندوست
احمد ایراندوست

بیوگرافی احمد ایراندوست :

احمد ايراندوست                                                                                                           امین حیایی و کامبیز دیرباز بر روی دوش احمد ايراندوست

احمد ايراندوست بازیگر ایرانی اهل آبادان است.
احمد ايراندوست قبل از بازیگری در ایران به عنوان بادیگارد در هالیوود و بالیوود مشغول بوده است.

فیلم نگار

بازیگر:
    * شب های برره در نقش غول برره
    * مختارنامه در نقش هارون نعل‌بند
    * اخراجی‌ها ۲ در نقش فرمانده اردوگاه اسرای ایرانی
    * فیلم جاسم به جبهه می رود در نقش افسر عراقی
    * مجموعه تلویزیونی مسافران
    * مجموعه تلویزیونی در چشم باد
    * فیلم دیدار
    * فيلم «آن» (ANN) در بالیوود
    * فيلم «دلدار» در بالیوود

بادیگاردی اشخاص :
    * جنيفر لوپز
    * نيكلاس كيج
    * ماريا كري
    * ويتني هيستون
    * باديگاردی شيوخ عرب امارات

..........................................................................................................................................................................................................................

مصاحبه با احمد ايراندوست:


اگر فكر مي‌كنيد ايراني‌هاي سينماگر و هنرپيشه تا حالا گذرشان به هاليوود و باليوود نيفتاده در اشتباهيد. سريال «شب‌هاي برره» كه يادتان هست؟ در آن سريال بازيگري بود تنومند و قوي‌هيكل كه نقش غول را بازي كرد. غول قبل از اينكه به ايران بيايد غول نبود. اصلا در سينماي ايران نبود. سال‌ها در خارج زندگي كرده بود تا توانسته غول شود. از پسِ سال‌ها كه به ايران آمد به مهران مديري معرفي‌اش كردند. مديري تا هيكلِ احمد ايراندوست را ديد، پسنديد و نقش غول را به او داد. او پيش‌تر در هاليوود هم حضور داشت. آن هم در كنار بازيگراني چون جنيفر لوپز و نيكلاس كيج. اشتباه نكنيد. همبازي آنها نبود. او ساعت‌ها در كنار اين غول‌هاي بازيگري مي‌ايستاد و از جان‌شان مراقبت مي‌كرد. باديگارد بود. اما ايراندوست چگونه به غول برره تبديل شد؟ خودش توضيح مي‌دهد: «در زمان توليد سريال شب‌هاي برره از طريق آقاي حسن شكوهي و محسن چگيني به آقاي مديري معرفي شدم و ايشان هم اين نقش را با توجه به جثه‌ام به من دادند، اين اتفاق ورود من به سينماي ايران بود. بعد از آن در سريال‌هاي ديگري حضور داشتم از جمله در چشم باد، ديدار، سريال مسافران و مختارنامه، همچنين در فيلم تلويزيوني جاسم به جبهه مي‌رود نقش افسر عراقي را داشتم.» ايراندوست البته روند رسيدن از باديگاردي لوپز تا شهادت در سريال مختارنامه را اينگونه شرح مي‌دهد: «در اين سريال من نقش هارون نعل‌بند را دارم كه جزو ياران مختار است و ماموريت كشتن عمر سعد را دارد، اما در جنگ با نيروهاي عمر به شهادت مي‌رسد.»
احمد ايراندوست البته به‌جز محافظت از جان جنيفر و نيكلاس، در طول 10 سالي كه در امارت متحده عربي مي‌زيسته باديگارد شيوخ ثروتمند عرب هم بوده است. غول قرار بود در اخراجي‌هاي ده‌نمكي هم حضور داشته باشد كه البته به قسمت نخست نرسيد اما در قسمت دوم بازي گرفت: «در سريال سال‌هاي مشروطه بود كه با آقاي شريفي نيا آشنا شدم و ايشان براي بازي در اخراجي‌ها مرا به آقاي ده‌نمكي معرفي كرد. من در اخراجي‌هاي يك نقش فرمانده نظاميان را داشتم كه به‌دليل طولاني شدن فيلم نقش من و خانم مريلا زارعي حذف شد، با اين حال آقاي ده‌نمكي قول داد كه در اخراجي‌هاي 2 اين موضوع را جبران كند و در اين فيلم ايشان نقش فرمانده اردوگاه اسرا را به من دادند.» اما چه شد كه باديگارد آن شخصيت‌هاي معروف در آمريكا شد؟ جواب مي‌دهد: «در زمان سكونت در امارات براي يك شركت باديگارد سرويس كار مي‌كردم كه از اين طريق به هاليوود رفتم. حدود 13 سال نيز در آمريكا ساكن بوده و به‌عنوان باديگارد شخصيت‌هاي معروف فعاليت داشتم. در هاليوود باديگارد شخصيت‌هايي مثل «جنيفر لوپز» و «نيكلاس كيج» بودم، بعدها باديگارد «ماريا كري» و «ويتني هيستون» خوانندگان آمريكايي شدم.»
به گزارش جهان‌نيوز قراردادهاي حفاظت از شخصيت‌هاي معروف براي دوره‌هاي 5 ساله بسته مي‌شده ولي محافظان به‌صورت ساعتي دستمزد مي‌گرفته‌اند. ايراندوست سابقه فعاليت در سينماي باليوود را نيز دارد: «در فيلم «آن» (ANN) با شركت جكي شوروف و آكشي كومار و نيز فيلم «دلدار» با شركت آميتا باچان و آشواريا راي حضور داشتم.»
همسر ايراندوست خواهر دو شهيد است و همين موضوع عامل مهمي بوده تا به ايران برگردند: «پس از ازدواج با همسرم كه خواهر دو شهيد است، به اين نتيجه رسيديم كه زندگي در شرايط آنجا با روحيات و عقايدمان سازگار نيست، اين بود كه تصميم گرفتيم به ايران بازگرديم.» ايراندوست به عنوان شخصي كه هم هاليوود را تجربه كرده، هم در باليوود بوده و هم در ايران، تفاوت‌هاي سينماي ايران و آمريكا را برمي‌شمرد: «اين تفاوت در امكانات پيشرفته و تفاوت در ميزان سرمايه‌گذاري‌ها و حرفه‌اي‌گري در اين دو سينما است. من با توجه به ويژگي فيزيكي‌ام بيشتر به نقش‌هاي اكشن و پليسي علاقه دارم و اميدوارم بتوانم بازي در چنين نقش‌هايي را نيز تجربه كنم.»

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان