بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > بازیگران > بازیگران زن > الهام حمیدی
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
الهام حمیدی
الهام حمیدی

بیوگرافی الهام حمیدی :

الهام حمیدی


الهام حمیدی متولد ۸ آذر ۱۳۵۶ در تهران است ،۲ برادر کوچکتر از خود دارد ،لیسانس حسابداری ازدانشگاه آزاد اسلامی دارد ،زمانی که ۲۰ ساله بوده ازدواج کرده و همسرش فعالیت هنری انجام نمی دهد، الهام حمیدیاز هفت سالگی در تمام تئاترهای مدرسه شرکت کرده که این مسئله گاه با اعتراض مادرش همراه بوده است ،پدرش در جوانی تئاتر کار می‌کرده، عموی پدرش گوینده رادیو بوده و در واقع این استعداد در خانواده آنها وجود داشته است،یک ترم به کلاس‌های بازیگری رفته است و همان کلاس‌ها بود که الهام حمیدی برای بازی در آوایی در گلستان آقای رامین لباسچی انتخاب شد، بسیار کدبانو و خانه‌دار است، آشپزی‌اش بسیار خوب است و سعی می‌کند هر کاری که انجام می‌دهد به نحو احسن باشد،با بازی در سریال مسافری از هند مشهورتر شد ،بعضی از کارهای هنری او عبارتند از: زیر تیغ ،بچه های ابدی ،حضرت یوسف (ع) ،تیک ،دنیا ،وعده دیدار ،خیلی دور خیلی نزدیک ،شهرآشوب ،دلداده ،محیا و….


 فیلم‌ نگار :
    * سه درجه تب (۱۳۸۸)
    * دلداده ( قدرت الله صلح میرزایی، ۱۳۸۷)
    * ملک سلیمان ( شهریار بحرانی، ۱۳۸۷)
    * محیا ( اکبر خواجویی، ۱۳۸۶)
    * بچه‌های ابدی ( پوران درخشنده، ۱۳۸۵)
    * سرگیجه ( علی رضا زرین دست، ۱۳۸۵)
    * شهر آشوب (۱۳۸۴)
    * خیلی دور، خیلی نزدیک ( رضا میرکریمی، ۱۳۸۳)
    * روزگار سپری شده (۱۳۸۲)
    * وعده دیدار (۱۳۸۲)
    * تیک (۱۳۸۰)
    * دنیا ( منوچهر مصیری، ۱۳۸۰)

مجموعه های تلویزیونی :
    * مسافری از هند(۱۳۸۲)
    * زیر تیغ
    * یوسف پیامبر (۱۳۸۷)
    * آخرین دعوت (۱۳۸۷)
    * تبریز مه آلود (۱۳۸۹)
    * مختار نامه
تله فیلم
    * ای دوست مرابه خاطرآور
...............................................................................................................................................................................................................
مصاحبه با الهام حمیدی :

الهام حمیدی


 - در کجا به دنیا آمدید و چند خواهر و برادرید؟
حمیدی: در هشتم آذرماه سال ۱۳۵۶در تهران به دنیا آمدم و دو برادر از خود کوچکتر دارم.
 
- کارهای هنریتان را به اختصار توضیح دهید؟
حمیدی: در معجزه ازدواج، کوی دامون، نقش سنگ، جوان امروز، شهر آشوب، مسافری از هند، باران عشق، سرگیجه، خیلی دور و خیلی نزدیک و… ایفای نقش کرده ام.
 
- دوست دارید در هنر ایران تا کجا پیش بروید؟
حمیدی: به هر حال، هر شخصی در حرفه و کار خود دوست دارد، پله های ترقی را طی و به ایده آلهای خود دست پیدا کند. من هم تاکنون خدا را شاکرم که توانستم در زمینه کاری ام، به موفقیت هایی که دوست داشتم، برسم و امیدوارم با کارهای خوب و متفاوت ظاهر شوم و در نهایت مردم و بینندگان را جلب بازی های خود کنم.
 
- به عنوان بازیگری که سال های سال در امر بازیگری هستید، به طور معمول در سینمای ایران چه اتفاقی باید بیفتد که به یک بازیگر ،سوپراستار بگویند؟
حمیدی: ببینید، منطق درستی در این زمینه در ایران وجود ندارد. برای مثال رضا کیانیان و خیلی از بازیگران و اساتید در این رده، از طرف جامعه به عنوان یک بازیگر حرفه ای و خوب شناخته شده اند و مردم به همه شان احترام می گذارند، در صورتی که از نظر من، آنها سوپراستار هستند، اما در جامعه هنری ما سوپراستار به کسی اطلاق می شود که فیلم هایش پرفروش است که به نظر من این منطق اشتباه است.
 
- فکر می کنید چرا سینمای ایران نسبت به سینمای حرفه ای در جهان با استانداردها فاصله دارد؟
حمیدی: باید قبول کنیم، به دلیل نداشتن امکانات کافی و لازم در این وادی، سینمای ما از استانداردهای جهانی فاصله دارد. از طرفی در کنار این کمبود و امکانات، خود ما هم دنبال کارهای کم ارزش هستیم و دنبال کارهایی که زحمت کم تری داشته باشند، می رویم. همچنین زمان کافی را برای کارهایمان در تمام جوانب، لحاظ نمی کنیم و با حداقل امکانات و زمان میخواهیم، کارهایمان را ارایه دهیم که این خود به یک اثر هنری ضربه می زند.
 
- چه اتفاقی افتاد که بازیگر شدید؟
حمیدی: علاقه به این حرفه مرا ترغیب کرد که ادامه دهم و پیگیری کنم، از طرفی تلاش هم باعث شد تا بتوانم به هدف خود برسم.
 
- نقش پدر و مادر؟ آیا به شما انتقاد می کنند؟
حمیدی: کم و بیش، اما بیشتر تشویق می کنند.
 
- تنها منبع درآمد شما بازیگری است؟
حمیدی: بله.
 
- بهترین ساعات زندگی در نگاه شما چه زمان هایی است؟
حمیدی: (سینمایی پاسخ می دهد)، زمانی که در حال خلق یک نقش بسیار خوب هستم، زمانی که می بینم بینندگان از این نقش رضایت کامل دارند و این برای من بسیار لذتبخش است.


- چرا به تازگی برای گفتگو با یک بازیگر خبرنگاران باید آن قدر به تکاپو بیفتند گویا بازیگران دیگر به جامعه مطبوعاتی اعتماد ندارند چرا باید این اتفاق بیفتد؟
حمیدی : متاسفانه تعدادی از مطبوعات به جامعه بازیگران کم لطف هستند و با تیترهای جنجالی برای یک بازیگر تبلیغات منفی می کنند . برای خود من بارها پیش آمده که نوشته هایی از جانب خودشان اما از طرف من چاپ کرده اند که اصلا روحم و خبر نداشت و همین امر باعث رنجش من و البته دیگر همکارانم شده است. مصاحبه هایی که اصلا با من صورت نگرفت و جالب این که از طرف من سوال و جواب به چاپ رساندند. به نظر شما این امر صورت خوشی دارد. جالب این که متاسفانه هیچ مرجعی هم برای رسیدگی به این مسایل و مشکلات وجود ندارد امیدوارم مطبوعات در زمینه تبلیغات مثبت برای یک بازیگر عمل کنند و تنها به فروش خود فکر نکنند البته مردم در حال حاضر دیگر کاملا با این تیترها دروغ است و کدام تیتر از سوی هنرپیشه است.


- کدام فیلم ها در سینمای ایران و جهان شما را تحت تاثیر قرار دارد؟
حمیدی : از بین فیلم های ایرانی باید به روسری آبی بچه های آسمان زیر نور ماه هامون و خیلی از فیلم های دیگر اشاره که به مانند فیلم های خارجی در حال حاضر حضور ذهن ندارم.


- در بین کارهایتان سینمایی ها را بیشتر می پسندند یا تلویزیونی هارا؟
حمیدی: من بیشتر طرفدار کارهای پر محتوی و خوب هستم و برایم تفاوتی نمی کند که سینمایی باشد که تلویزیونی


- میانه تان با ورزش چگونه است ؟
حمیدی: اگر فرصتی باشد بدم نمی آید.


- به فوتبال علاقه دارید؟
حمیدی: به فوتبال علاقه آنچنانی ندارم اما در کل برای ورزشکاران بسیار احترام قایلم طرفدار تیم خاصی نیستم طرفدار تیم ملی هستم آن هم تمامی رشته های ورزشی.


- هیجان انگیز ترین روز برای فوتبال را به یاد دارید؟
حمیدی: روزی که ایران بحرین را شکست داد به جام جهانی راه پیدا کرد من آن دیدار را از نزدیک در ورزشگاه آزادی تماشا می کردم روز بسیار هیجان انگیزی بود آن پیروزی و راهیابی به جام جهانی بسیار غرور آفرین بود.


- چه کسی بیشتر در موفقیت کاری شما تاثیر گذار بود؟
حمیدی: پدر در دوران جوانی در تئاتر فعالیت و همچنین آواز هم دنبال می کردند و از صدای بسیار خوبی برخوردارند از او سپاسگذارم که در همه لحظات مشوق من بوده اند من به او افتخار می کنم .


- فارغ التحصیل حسابداری اما بازیگر آیا ارتباطی بین دو است؟
حمیدی: همیشه حساب و کتاب پول هایی که از دستمزد بازیگری ام باید به من داده شود و ندادند را دارم اما چه کسی بدهکار و چه کسی بستانکار خدا می داند.


- از مردم بگویید برخورد آنان با شما در کوچه و خیابان چگونه است اگر خاطره ای به یاد دارید برای خوانندگانمان بگویید؟
حمیدی: جا دارد از همه مردم عزیز و هنر دوست و بیندگان تشکر کنم چرا که همیشه نسبت به من لطف داشتند در همین جا از همه این عزیزان که مرا برای ادامه کارهایم تشویق کردند سپاسگذارم .

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان