بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > عوامل سینمایی > بازیگران > بازیگران مرد > هومن سیدی
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
هومن سیدی
هومن سیدی

بیوگرافی هومن سیدی :


هومن سیدی متولد آذر ماه ۱۳۵۹ است، و دیپلم گرافیک دارد. هومن سیدی بازیگری را از موسسه کارنامه با مدیریت پرویز پرستویی آموخته و شروع کرده است، هومن سیدی در ابتدای کار دائما بین تهران و رشت (زادگاهش) در رفت و آمد بوده است بعد از مدت هشت ماه رفت و آمد و یادگیری در این موسسه موفق شد وارد سینما شود.
اولین کار حرفه ای  هومن سیدی بازی در فیلم معناگرای کمال تبریزی  به عنوان یک تکه نان  بر روی  پرده نقره ای بوده است .
هومن سیدی در این فیلم سینمایی نقش سربازی را بازی می کند، که به علت شناخته نشده بودن و آشنا نبودن چهره اش برای مخاطبان و نوع گریم و لباس هایش باعث شده بود همگی حتی منتقدان تصور کنند یک نابازیگر این نقش را بازی کرده است.
نقش  هومن سیدی در فیلم یک تکه نان بعد از دیدن سریال راه بی پایان و مطرح شدنش، تاثیر واقعی اش را گذاشت.ایفای نقشش دریک تکه نان  به عنوان اولین کار حرفه ای  هومن سیدی را به چهره مقدس و مبرا از اشتباهی در سینما و بازیگری بدل کرد که بعدها در فیلم پابرهنه ها در بهشت گریبان گیرش شد.بعد از بازی در فیلم کمال تبریزی با اصغر فرهادی در چهارشنبه سوری تجربه کرد، که در عین کوتاه بودن نقشش تاثیرگذار و جذاب بود، جالب است که فیلم هایی که تا به امروز بازی کرده است به نوعی شاخص شناخته شده، تا جایی که اولین تجربه های حرفه ای اش یک تکه نان و چهارشنبه سوری هر دو از برجسته های جشنواره فجر بوده اند (چه چیز باعث شده کارگردانان مطرح با پروژه هایی جالب و قابل تامل به سراغ چهره ای ناشناخته و هنرمندی در ابتدای راه بروند؟!!)تجربه بعدی او فیلم تلویزیونی جاده متروک بوده است و بعد از آن «آن که دریا می رود» فیلمی از آرش مجیدیان که هیچ وقت اکران نشد. هومن سیدی با سریال پر مخاطب و دوست داشتنی راه بی پایان در عرصه تلویزیون ظاهر شد و خودش را به جماعتی عظیم و میلیونی شناساند و ثابت کرد نقطه عطف و موثر فعالیت حرفه ای او که مسیری ساده تر را برای فعالیتش باب کرد، بازی در همین سریال به کارگردانی همایون اسعدیان بوده است.البته که او در این سریال نیز نقش کاراکتر مظلوم، بدون اشتباه، بی گناه و به طور کلی فرشته را بازی کرده است و به گونه ای به پای ثابت و همیشگی سینمای معناگرا بدل شده است فیلم هایی با مضامین خدا و رستگاری در راه او..
هومن سیدی علاوه بر بازیگری تجربه هایی هم در زمینه فیلم سازی دارد.او چند فیلم کوتاه و یک کار نیمه بلند ساخته است.بمیر عزیزم، عروسک، مصاحبه از فیلم های کوتاه، کارنامه فیلم او می باشند و سی و پنج متری سطح آن نام فیلم نیمه بلندش می باشد.یکی دیگر از شاخصه ها و برجستگی کارهای هومن سیدی در امر بازیگری، سکوت او می باشد و به طور کلی او در فیلم هایش دیالوگ های کمی دارد و بیشتر با نگاه و چشمانش حرف می زند و بازی می کند.
البته که بر خلاف نگرانی های منطقی خود هومن سیدی به عنوان یک بازیگر، بازی های او و نوعش برای مخاطبان جذاب و دوست داشتنی می باشد. هومن سیدی تمام داشته های هنری اش را مدیون موسسه کارنامه و اساتیدی چون پرویز پرستویی، مهتاب نصیرپور و آزیتا حاجیان می داند. آزاده صمدی بازیگر زن سینمای ایران همسر هومن سیدی می باشد.

خواندنی ها در مورد هومن سیدی:

هومن سیدی                                                                          

هومن سیدی در نماهایی متفاوت در فیلمهایش

▪ فیلم مورد علاقه اش: عشق سگی ساخته گنزالس ایناریتو (انتخابش قابل تحسین است، شما هم امتحان کنید.)
▪ بازیگران محبوب در سینمای جهان: کیت بلانشت (عجیب ترین و مقتدرترین زن سینمای هالیوود بازیگر نقش باب دیلن در سینمای من این جا نیستم)، راسل کرو (گلادیاتور را حتما دیده اید)
▪ بازیگر های مورد علاقه اش در سینمای ایران: پرویز پرستویی در آژانس شیشه ای و بهرام رادان در سینمای جنجالی سنتوری، گلشیفته فراهانی (خبرساز و چهره جنجالی این روزهای سینمای ایران) در فیلم بوتیک، لیلا حاتمی (دختر و یادگار حاتمی بزرگ که ملاحظه کاری اش در امر انتخاب نقش حاکی از آبروداری اش و نگاه به گذشته و پدرش دارد، تا به امروز که حق بزرگ پدرش را به جا آورده است) در فیلم لیلا ساخته برجسته و فوق العاده مهرجویی. این طور از انتخاب دو فیلم از کارهای مهرجویی مشخص است او به این کارگردان نیز علاقه مند است
آزاده صمدی بازیگر زن سینما و تلویزیون همسر هومن سیدی است.

هومن سیدی                                                                   

هومن سیدی در کنار همسرش ( آزاده صمدی)

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان