بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > 100 فیلم > سینمای جهان > آلفا و امگا(ALPHA AND OMEGA)
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
آلفا و امگا(ALPHA AND OMEGA)
آلفا و امگا(ALPHA AND OMEGA)

آلفا و امگا(ALPHA AND OMEGA)

سال تولید: 2010
( انيميشن/ ماجرايي/ کمدي/خانوادگي)

کارگردانان: آنتوني بل و بن گلوک. صداپيشگان: جاستين لانگ ( همفري)، هيدن پانتير ( کيت)، دني گلاور ( وينستون)، دنيس هاپر ( توني)، کريس کارماک ( گارت). 88 دقيقه. درجه نمايشي: PG

اولين انيميشن بد هاليوود!

فيلم هاي انيميشن بلند داستاني براي ساخته شدن به زمان نسبتاً طولاني اي نياز دارند و همين مدت زمان طولاني فرصت لازم را به دست اندرکاران فيلم مي دهد تا نواقص احتمالي فيلم در دست توليدشان را برطرف کنند. به همين دليل انيميشن هاي هاليوودي در دوران حاضر ندرتاً بد از کار در مي آيند. آلفا و امگا خلاف اين قاعده عمل کرده به طوري که اکثريت منتقدين به تماشاگران توصيه کرده اند به تماشاي اين فيلم ضعيف نروند.

قصه ي فيلم انيمشين آلفا و امگا درباره ي دو گرگ جوان است. کيت ( با صداي هيدن پانتير) گرگ ماده ي جواني است که در « پارک ملي جاسپر» در کانادا زندگي مي کند. کيت به « گله ي غربي» تعلق دارد. همفري ( با صداي جاستين لانگ) نيز گرگ جوان مذکري است که به « گله غربي» تعلق دارد. کيت، گرگ مسئول و وظيفه شناسي است و در هر زمينه اي سرآمد همتايان خود است. اما همفري گرگ بي خيال و وظيفه شناسي است که روزگار خود را به  تفريح و گردش مي گذراند. در پارک جاسپر جداي از « گله غربي» که کيت و همفري به آن تعلق دارند، « گله شرقي» هم وجود دارد. اين دو گله از گرگ ها در آستانه يک جنگ قريب الوقوع با يکديگرند. توني ( با صداي دنيس هاپر) و وينستون ( با صداي دني گلاور)، رهبران هر دو گله ي متخاصم، تصميم مي گيرند با يکديگر صلح کنند. تنها راه آنها براي برقراري صلح بين دو گله ي ازدواج کيت، دختر رئيس گله ي غربي، با گارت ( با صداي کريس کارماک) ستاره ي گرگ ( گله شرقي) است. به اين ترتيب، کيت بايد با گارت ازدواج کند تا دو گله متخاصم با يکديگر آشتي کنند اما مسئله اينجاست که کيت اصلا گارت را دوست ندارد. و اين در حالي است که همفري شديداً کيت را دوست دارد. کيت با اينکه دوست دوران کودکي همفري است اما ظاهراً به وي علاقه ي چنداني ندارد. در ادامه ي داستان، رنجرهاي پارک جاسپر از راه مي رسند و کيت و همفري را مي گيرند و آنها را به « پارک آيداهو» مي برند. بر اساس يک پروژه ي دولتي قرار بر اين است که جمعيت گرگ ها در پارک آيداهو اضافه شود. مجريان اين پروژه اميدوارند که کيت و همفري با هم جفت شوند و جمعيت گرگ هاي اين پارک را زياد کنند. اما کيت، گرگ وظيفه شناسي است. او نگران وضعيت گله خويش در جاسپر است و نهايتاً تصميم مي گيرد که از پارک آيداهو بگريزد و به خانه و گله اش بازگردد. همفري آمادگي خود را براي کمک به کيت اعلام مي کند و ديري نمي گذرد که به تدريج اين دو گرگ جوان دلباخته ي يکديگر مي شوند و...

آلفا و امگا گرچه فيلمنامه ي ضعيف و بي رنگ و بويي دارد اما دو ويژگي قابل توجه دارد: يکي گروه ماهر صداپيشگان اش است که در آن نام هاي بزرگاني همچون دنيس هاپر (در آخرين کار سينمايي اش) و دني گلاور به چشم مي خورد؛ دوم کيفيت نسبتا خوب سه بعدي فيلم.

اما آلفا و امگا فيلمي نيست که مثل انيميشن هاي شرکت پيکسار بتواند در کنار سرگرم کردن بچه ها، والدين آنها را هم سرگرم کند. آلفا و امگا تنها و تنها براي بچه هاي شش تا هفت ساله مي تواند جالب باشد.

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان