بازیگران ایرانی

خانه > مقالات > فیلم نگار > پایان‌نامه
عوامل سینمایی و بازیگران
خبرنامه
نام:
*ایمیل:
*موبایل:
 
*درج کد
پایان‌نامه
پایان‌نامه

فیلمشناسی پایان‌نامه :

 

پایان‌نامه
کارگردان:     حامد کلاهداری
تهیه‌کننده:   روح‌الله شمقدری
نویسنده:     هادی کلاهداری
بازیگران:      حامد کمیلی
بهاره افشاری
داریوش ارجمند
محمدرضا شریفی‌نیا
احمد نجفی
جمشید هاشم‌پور
کامران تفتی
محمد صادقی
چکامه چمن‌ماه
هادی دیباجی
نیما شاهرخ‌شاهی
موسیقی:     سیدبهنام ابطحی
فیلم‌برداری:  شاپور پورامین
تدوین:           داوود یوسفیان
کشور:           ایران
زبان:              فارسی

پایان‌نامه فیلمی ایرانی به کارگردانی حامد کلاهداری و تهیه کنندگی روح‌الله شمقدری و با بازی حامد کمیلی، بهاره افشاری، کامران تفتی، چکامه چمن‌ماه، نیما شاهرخ‌شاهی و با حضور داریوش ارجمند، محمدرضا شریفی‌نیا، احمد نجفی و جمشید هاشم‌پور است. این فیلم به حوادث پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ می‌پردازد. ابتدا شایع شد بازیگر اصلی فیلم لیلا اوتادی است و در نقش ندا آقاسلطان بازی می‌کند. تنها سه ساعت پس اعلام خبر بازی لیلا اوتادی در نقش ندا، خبرگزاری فارس، در گفت‌وگویی با لیلا اوتادی این خبر را تکذیب کرد. او اخباری را که دربارهٔ بازی‌اش در فیلم پایان‌نامه در نقش ندا آقاسلطان منتشر شده بود کذب محض خواند. تنها ساعتی پس از انتشار این خبر اعتراض مخالفان در شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و بالاترین آغاز شد. صفحه مخالفان لیلا اوتادی در شبکه اجتماعی فیس بوک تنها در کمتر از هفت ساعت به سه هزار عضو رسید. جواد شمقدری، معاون سینمایی وزیر ارشاد، در مورد خبر ساخت فیلمی دربارهٔ ندا آقاسلطان گفت داستان پایان‌نامه را خوانده و ربطی به موضوع ندا آقاسلطان ندارد. امیر آقایی نیز که قرار بود در این فیلم بازی کند به دلیل تغییر نسخه اولیه فیلم‌نامه از بازی در این فیلم انصراف داد. نام سارا خویینی‌ها نیز به عنوان بازیگر این فیلم اعلام شد که او نیز از بازی در پایان‌نامه خودداری کرد.

فروش:

پایان‌نامه در روزهای ابتدایی اکران عمومی خود با شکست تجاری مواجه شد.همچنین٬ شرکت پخش‌کننده فیلم جهت جذب مخاطب٬ اقدام به توزیع گسترده بن‌های تخفیف ۵۰ درصدی در سطح شهر تهران نمود.  روزنامه بانی فیلم آمار فروش این فیلم را بر اساس گزارش سینما‌ها در ۴ روز اول تنها هفت میلیون تومان عنوان کرده است. پخش کننده پایان‌نامه از اعلام هر گونه آماری درباره میزان فروش این فیلم خودداری کرده است.

نقد و بررسی:

سایت پرده سینما این فیلم را فیلمی شکست خورده در تبلیغ محتوایش می داند و از آن به جای فیلمی تبلیغی، به عنوان فیلمی ضد تبلیغ یاد می کند. همچنین سایت مووی مگ پایان نامه را فیلمی می داند که تنها نام فیلم سیاسی را یدک می کشد اما در اصل چیزی بیش از سر دادن شعارهای سیاسی بی هدف بر روی پرده سینما نیست.

واکنش‌ها:

پایان‌نامه برای اولین بار در بیست و نهمین جشنوارهٔ فیلم فجر در بهمن ۱۳۸۹ نمایش داده شد. این فیلم در یک نظرسنجی میان منتقدان سینمایی به عنوان «بدترین فیلم سال» انتخاب شد.
محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اظهار نظری اعلام کرد هو کنندگان این فیلم درجشنواره فجر اغتشاشگر بوده‌اند.

 
منوی کاربری
ایمیل
رمز عبور
 
» عضویت
» یادآوری رمز عبور
تبلیغات مرتبط

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. طراحی سایت با مهریاسان